אקליפטוסים של דרור ישראל

רוצים לקחת את הגינון לרמה הבאה? תוכלו ללמוד אדריכלות נוף

"דרור ישראל" מספר לקיחת יכולות גינון לשלב הבא עם לימודי אדריכלות נוף:

אדריכלות נוף היא תחום מרתק שאני עצמי שוקל ללמוד, ולכן ברצוני לחלוק עמכם את רשמי ולרכז את המידע אודות אפיק בחיים שיכול לקחת את האגודל הירוק שלכם צעד אחד קדימה.

אדריכל נוף הוא מי שאחראי במידה רבה לתכנון הסביבה בה אנו חיים. אדריכלי הנוף מעצבים את הרחובות והשטחים הציבוריים והירוקים תוך התחשבות בצרכים היומיומיים השונים, הבניה ונתיבי התחבורה והקשר בין החי לצומח. במסגרת עבודתו הוא צריך לגלות שיקול דעת ולהבין באילו מקרים יש לחדש את הסביבה ומתי צריך לשמור על הקיים. הוא גם האחראי על הקמה ועיצוב של פארקים עם צמחייה יפה וכן גני שעשועים, מרכזי קניות ואפילו שימור ושיחזור של מבנים עתיקים.

מוסדות בולטים בהם ניתן ללמוד אדריכלות נוף

מכללת אורט

נמצאת בירושלים ובכפר סבא, ובה ניתן ללמוד במסלול לקבלת תעודת הנדסאי אדריכלות נוף. בין השאר, הלימודים כוללים הקמת גנים, תחזוקת גינות, אדמה וצמחייה, עיצוב, שרטוט, יזמות ושיווק.

מכללת תל חי

מגמה באדריכלות נוף לתעודת הנדסאי. במכללה שמים דגש מיוחג על טכניקה לבנייה ירוקה והלימודים אורכים בה כשנתיים אקדמיות. ניתן לבחור בין מסלול בוקר בו לומדים ארבעה ימים מלאים בשבוע למסלול ערב בו לומדים יומיים בשבוע בשעות אחר הצהריים והערב ובימי שישי בבוקר.

הטכניון

נמצא במכון הטכנולוגי לישראל בחיפה ומאפשר לימודים במסלול לתואר ראשון של תכנון עירוני, שימור סביבתי, פיתוח ותשתיות. במהלך הלימודים שמים דגש על ניהול משאבי טבע, הגנה על שטחים פתוחים וצמחייה, פיתוח ושיקום קהילתי לצד נושאים מהותיים אחרים. בנוסף ניתן להשתתף במסלול ישיר לתואר שני במסגרת תכנית נופערים.

המכללה הטכנולוגית רופין

ביה"ס להנדסאים בעמק חפר מציעה מסלול דו שנתי שכולל עבודה על פרויקט סיום וארבע בחינות ממשלתיות. במכללה לומדים בין השאר תוכנות חשובות לעיצוב ותכנון אדריכלי לצד כלים חיוניים בתחום הגינון.

קיימת אפשרות גם של לימודי הנדסאי אדריכלות נוף, שמתרכזים ביסודות התכנון והפיתוח של שטחי גן ואתרי נוף, תוך התייחסות לחי והצומח, איכות הסביבה, תנאי המקום וכדומה. הלימודים הם מגוונים וכוללים נושאים כמו הנדסה, טכנולוגיה, מדעי הטבע, גיאולוגיה, אקולוגיה ועיצוב, וניתן למצוא אותן בשתי מכללות בולטות:

מכללת אשקלון

מציעה בחירה בין שני מסלולים- לימודי בוקר המתפרשים על פני שנתיים או תכנית ערב שאורכה שלוש שנים. במסגרת שני המסלולים יכללו קורסים תיאורטיים ושיעורי מעבדה מעשיים, סיורי שטח והרצאות העשרה.

מכללת תל חי

מציעה רקע עיוני ומעשי ליישום תהליכי תכנון ועיצוב ונושאי לימוד רבים מתחומי ההנדסה, מדעי הטבע והסביבה, האמנות והעיצוב. מסלול הלימודים אורך שנתיים ומחולק לארבעה ימי לימודים מלאים אך אפשרי גם במתכונת של לימודי ערב.

נדנודית דרור ישראל

אפשרויות תעסוקה

אופציות התעסוקה של אדריכל נוף הן רבות ומגוונות וניתן להשתלב בתחום כעצמאי, במשרד אדריכלים או חברה פרטית, מועצות מקומיות וחברות גינון.

לימודי אדריכלות נוף משלבים בין חוש אסתטי, יכולות תכנון והבנה טכנית וגם יצירתיות ויכולת התאמה בין רעיונות חדשים למציאות הקיימת. עבור מי שמחפש לימודים מאתגרים ומעשירים ובעקבותיהם מקצוע ייחודי ורב השפעה מדובר באפשרות הטובה ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *