גאדג'טים לגינון בהמלצת דרור ישראל

טכנולוגיה בשירות הגינון!

דרור ישראל חולק אתכם אהבה לגאדג'טים בתחום הגינון:

לרוב אני עושה גינון בדרך הישנה והטובה – עם בנדנה, מעדר והיכרות עם הצמחים שאני מטפח – אבל גם אני אוהב לרענן את שגרת העבודה ולייעל אותה עם גאדג'טים של גינון. יש כל מני סוגי גאדג'טים בעולם הגינון, החל מצעצועי גינון קלילים לשעשוע ועד למכונות עבודה רציניות למקצוענים. אני רוצה לספר לכם על כמה המצאות נחמדות על הטווח הזה בין כיפי לגאוני:

מנורת שולחן לעציץ שלך במשרד

מנורת השולחן בקישור הבא תדאג ששום עציץ לא ימות במשרד שלכם מחוסר אור. אחד הקשיים בגידול עציצים במשרד הוא חוסר האור או תאורת הפלורוסנט הגרועה. המנורה הזו תשב על השולחן שלכם ותקרין על הצמח אור טבעי המדמה אור שמש. אפשר כמובן להתאים את כיוון התאורה וגם להשתמש בה במנורה רגילה ולקרוא לאורה. תאכלס הכי טוב למקום את העציץ המשרדי ליד חלון, אבל למי שלא יכול – זה פתרון חביב.

מנורת תאורה לעציץ – גרסת המקצוענים

רבים הגננים המתייסרים על טיפוח סחלבים ושאר צמחים רגישים ובררנים. מהיום כל ילד יכול לגדל אורכידאה בלי להתאמץ וכמעט בלי לחקור לעומק מה הפינוקים שהיא אוהבת. חברת OPCOM המציאה חווה קטנה שמתאימה את עוצמת האור שהצמחים מקבלים בהתאם לשלב הצמיחה בו הצמח נמצא. תוכלו לקרוא עוד אודות טיפול בסחלב.

השקייה היא כבר לא בעיה

באה חברת PARROT ויצרה מוצר משלים – עציץ שמנהל את צריכת המים של המצמח בתוכו. העציץ מנתח בזמן אמת מידע שמגיע מהחיישנים ומשקה את הצמח בדיוק כשצריך וכמה שצריך. הם קוראים לזה "אופטימיזציית צריכת מים ומיקסום שימור מים". נשמע רציני.

לרעיון טוב קמים מתחרים וגם לעציץ המשקה את עצמו יש מתחרה – Puro. היתרון של המתחרה הוא בעיצוב – המתחרה יותר יפה. זאת אומרת שב-PARROT הייתי משתמש בגינה וב-Puro לשולחן בבית או במשרד.

אתם יכולים לקרוא עוד בלחיצה פה לעציץ החכם ראשון או קליק פה למתחרה שלו.

אפליקציית גינון בהמלצת דרור ישראלהיום הכול בסמארטפון

אפילו צמחים. אולי אני צריך לפתח אפליקציה לחברת דרור ישראל. למשל כזו שתזכיר ללקוחות שהגיע הזמן שוב לגזום את הגינה או כזו שתתריע מתי בעיה בגינה היא חמורה ודורשת להזעיק גנן מומחה דחוף ותרגיע כשבעיה היא שולית ואפשר לטפל בה לבד. עד אז – אתם יכולים להינות מהאפליקציה הזו שמלמדת גינון. היא נקראת Gardener's Handbook App ומשימוש קצר אני יכול להמליץ עליה בלב שלם. אין בה טיפים ייחודיים לאקלים הישראלי או לצמחים ישראלים אבל יש בה המון מידע שימושי ומעניין. האפליקציה אפילו חינמית!

 

מכירים עוד גאדג'טים? ספרו לי בתגובות!

תגובה אחת בנושא “טכנולוגיה בשירות הגינון!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *