5 גינות מרחבי העולם שתרצו להכיר

דרור ישראל מציג סגנונות גינון להשראה מרחבי העולם:

אם נלך אחורה בזמן נגלה כי המצרים היו הראשונים שתכננו את הגינות, הגינות שלהם כללו גפנים, פרחים ועוד. מצריים הזדהתה עם הצמחייה והסמלים שלה היו לוטוס ופפירוס. מעבר לזאת היה האל הראשי אל הצמחייה וצבעו היה ירוק. בימים ההם שימש הגן כצל מהשמש החמה ולרוב הוא כלל בריכה (סביר להניח שהיה מדובר על מקווה מים כלשהו) ועצים. המצרים האמינו שיש בגן יצורים שונים כך שהם דאגו לכך שהגן יקיף ויוביל אל המקדש. נוסף על כך, נהגו המצרים להגיש את הפרחים בתור מנחה, להכין מהם בשמים, להשתמש בהם כדי לרפא מחלות ואף לקיים טקסים של חניטה. את איש הדשא שאנו מכירים (סביר להניח שהוא נראה אחרת לגמרי בימים ההם במצרים) הכניסו לקבר והדשא שלו היווה סמל לתחייה לאחר המוות.

בתרבויות אחרות- למשל בבבל סימל הגן את האלים והבבלים האמינו שהוא מהווה שער לעולם הבא. ככלל האמין העולם העתיק שאלוהים נמצא בעצים ואפילו בעברית נקראים חלק מהעצים בשמות שמקורם מהמילה אל- כמו למשל עץ האלון. גם ההבלים, גם האיסלם וגם הפרסים הקימו גנים מקודשים ועבור האיסלם הם היו סמל לגן עדן.

אנו בחברת דרור ישראל אוהבים לקבל השראה מרחבי העולם. העולם הוא גדול ורחב ויש בו המון רעיונות שאפשר ליישם ולקבל מהם כיוונים חדשים לעיצוב גינות ללקוחות. אצלנו בחברת דרור ישראל חדשנות ולתת את ההכי טוב ללקוח נמצא בחשיבות עליונה.

5 גינות מרחבי העולם

אם נבחן את הגינות שהתפתחו בתרבויות השונות נגלה מגוון נרחב. אז  מה הם  5 סוגים הגינות הפופולריות ביותר שמקורן בתרבויות השונות?

גינה בסגנון הודי

הגינה ההודית שואבת את השראתה מהמנדלה (מרכז או מעגל) שמורכב מעיגול ומכיל סימן או ציור. הגינה מלאה בשטח שיש לחרוש במגוון צורות יפות, לאחר מכן יש למחוק את הציורים ולהתחיל מחדש. ברוב הציורים קיים מרכז בולט והציורים מבטאים הארה, חלקם יכללו ציור של צלב שמחלק את המעגל לארבע. העקרונות שעומדים מאחורי הגינה ההודית הם מחזוריות והקשבה פנימית.

גינה בסגנון יפני

הגינה היפנית מאופיינת בעיצוב נקי ופשוט, מעט אלמנטים ומכילה צבעים שיוצרים מראה הרמוני ונעים. כל גינה יפנית תכיל כמה אלמנטים אשר יכולים להיות- אי, ביתן, עץ בונסאי ננסי, בית תה, גשר לאי ועוד. כמו כן, כוללת הגינה פינות ישיבה אשר מאפשרות למי שנמצא בה לשבת ולהתבונן. הגינה מעוצבת בהתאם לחוכמת הזן שמאמינה בהתבוננות פנימה, למידה מהטבע וחיבור לאני הפנימי.

גינה בסגנון ישראלי

הגינה הישראלית מתאימה לאקלים הים תיכוני וכוללת צמחיה מקומית- פרחים מקומיים כמו למשל- אמנון ותמר, תורמוס, לוונדר, פקעות וכו', עצי פרי, שיחים וקקטוסים כאשר רוב הצמחים אוהבים חום ודורשים מעט מים. רוב הגינות הישראליות יכללו שבילי אבנים, עץ גושני, סלעים טבעיים, צמחים מטפסים, בוסתן ואלמנט של מים. נגלה לכם סוד – זה סוג הגינה האהוב עלינו בחברת דרור ישראל גינון!

גינה בסגנון צרפתי

הסגנון התפתח בתקופת הבארוק והופיע בחצרות של מלכי צרפת. הגן הצרפתי ניסה לתרבת את הצמחייה ולשקף בכך את העליונות של בני האדם על הטבע. בגנים היוקרתיים היה כל צמח כמו פסל ובין הצמחים היו שבילים שיצרו צורות גיאומטריות סימטריות אותן היה ניתן לראות בסידור הפרחים, באופן הגיזום של השיחים ועוד.

גינה בסגנון טרופי

גינה טרופית מכילה צמחים דרום אמריקאים, כמו למשל- צמחים מטפסים, דקלים שונים, פיקוסים, במבוקים, עצי פרי, ציפור גן עדן, שיחים שאינם סימטריים ועוד- כל אלו יוצרים אווירה אקזוטית ופראית כך שהגינה מזכירה את מראה הג'ונגל. יש לציין כי הצמחים דורשים השקיה רבה. נוסף על כך, עשויה הגינה להכיל בריכת נוי.

מהי הגינה המועדפת עליכם?

לאחר שהכרתם כמה מסגנונות הגינות האפשריים תוכלו להחליט מהו הסגנון המועדף עליכם. בהמשך תוכלו לפנות אל מעצב גינות מקצועי אשר יבצע את כל התהליך ויתכנן את הגינה בצורה מקצועית ונכונה תוך הקשבה מלאה לצרכים ולרצונות שלכם.

הכתבה באדיבות גלים גנים עיצוב גינות

ספרו לנו בתגובות באתר דרור ישראל גינון מה אתם אוהבים!

כתבו לנו שאלות כאן או בפייסבוק שלנו "דרור ישראל גינון בחיפה" ואנו מבטיחים לענות מהר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *