גידול ג'ינג'ר בישראל בבית

גידול ג'ינג'ר בישראל

דרור ישראל גינון על השורש הכי כיפי לגידול – הג'ינג'ר:

הג'ינג'ר, או בשמו העברי, זנגביל, הינו צמח המגיע עד לגובה של מטר, ניחן בטעם חריף ומרענן ומשמש בעיקר לתיבול באינספור סגנונות בישול ואכילה. המגוון העצום של היתרונות אותם מציע הצמח למשתמשים בו הופך את החיים לעשירים בטעם, בחיוניות, ברעננות ודינאמיות. זאת, הודות לטעמו הייחודי, ההופך כל ארוחה לחגיגה של ממש כאשר משתמשים בו במינונים הנכונים.  גידול ג'ינג'ר בישראל ואפילו בבית הפרטי שלכם יעניק צבעים וגוונים מלאי חיים. פרחי הג'ינג'ר הינם בגוונים אדום, כתום וורוד. מילוי של הפרחים במים יביא אל גינתכם צופיות ואין דבר שאנחנו אוהבים בחברת דרור ישראל גינון יותר מאשר צופיות!

יתרונותיו של הג'ינג'ר

יחד עם זאת, חשוב לזכור כי גידול הפרחים מחליש מעט את הפקעות. אף על פי כן, הודות לתנאים הייחודיים באזור, גידול ג'ינג'ר בישראל הופך אותו לזמין ויעיל עוד יותר הודות לזמינות הגבוהה בה ניתן לנצל את איכויותיו של הג'ינג'ר. כבר בגמרא מוזכר הג'ינג'ר כצמח בעל יתרונות מרפא רבים התומך במערכת החיסונית ובמערכת העיכול. בין יתרונותיו הרבים ניתן למנות את הבאים:

 • הג'ינג'ר מכיל בתוכו רכיב כימי ייחודי, הוא הג'ינג'רול. רכיב זו הוא המעניק לג'ינג'ר את טעמו. לאחר בישול או ייבוש, נוצרים בג'ינג'ר חומרים נוספים התורמים לשיפור בריאותו של האדם.
 • בעיות עיכול – הג'ינג'ר ידוע כמרפא בעיות עיכול ומשמש ברפואה ההודית כצמח מרפא ממש. ההודים והסינים משתמשים בג'ינג'ר למטרת טיפול בכאבי בטן, קלקולי קיבה וכן שלשולים. יתרה מכך, מחקרים מוכיחים כי הג'ינג'ר מחליש דלקות במעי הגס ולפיכך בכוחו למנוע סרטן עתידי במעי. לאחרונה, הולכות ונפוצות שיטות גידול ג'ינג'ר בישראל בשל סגולותיו הרפואיות הרבות. פעם ביקום מקביל, מייסד דרור ישראל גינון, דרור ישראל, למד רפואה באוקראינה, ככה שאפשר לסמוך עלינו לגבי היתרונות הרפואיים המשוגעים והנהדרים של הג'ינג'ר. ג'ינג'ר טרי – אתם חייבים את זה לעצמכם!
 • משכך כאבים – במחקר אשר בחן את ההשפעה של ג'ינג'ר על כאבי שרירים נמצא כי ביכולתו להפחית כאבים באופן משמעותי. בין משתתפי המחקר חלה הקלה בקרב 25% מתוכם. כמו כן, בכוחו של הג'ינג'ר להפחית כאבים הנגרמים מדלקות פרקים.
 • מרענן כל מאכל – טעמו הייחודי של הג'ינג'ר מאפשר לו להעשיר כל תבשיל ומאכל מבלי להשתלט על הטעמים כולם. מאכלים אסייתיים ידועים בטעמים הייחודיים שלהם הודות לג'ינג'ר. בשל הקלות והנוחות של גידול ג'ינג'ר בישראל, ניתן להשתמש בו בתדירות גבוהה וליהנות מיתרונותיו הרבים.

עכשיו הזמן לשתול ג'ינג'ר

עכשיו זה ה-ז-מ-ן לשתול ג'ינגר! אמנם לרוב, תחילת תקופת השתילה המתאימה לג'ינג'ר הינה אפריל, אולם בשל כניסתו המאוחרת של הקיץ, גידול ג'ינג'ר בישראל יכול להיות זמין לכל אדם אשר ישתול כבר עכשיו בגינתו הפרטית שתילים של ג'ינג'ר. העיתוי המושלם של גידול ג'ינג'ר בישראל יעניק למגדליו שלל עצום של יתרונות, צמח עמיד וחזק בעל טעמים מורגשים ומהנים. למעשה, באשר לכל התוהים איך לגדל ג'ינג'ר, מסתבר שלא מדובר במשימה קשה מדי ואפילו משימה קלה ביותר.

איך לגדל ג'ינג'ר

גידול ג'ינג'ר בישראל הינו פשוט וקל. בשירותי עיצוב הגינות של דרור ישראל אנחנו ממליצים רבות לשתול ג'ינג'ר באחת הפינות, אבל אתם יכולים גם בלעדינו – כל שצריך למעשה הוא לרכוש ג'ינג'ר ולעבוד לפי ההוראות הבאות:

 • איפה משיגים ג'ינג'ר?

ג'ינג'ר ניתן לרכישה בכל חנות ירקות בצורת השורש שלו. כמו כן, ניתן למצוא ג'ינג'ר במשתלות ובחנויות העוסקות בגידולים ביתיים.

 • מהם תנאי האור והשקיה של ג'ינג'ר?

תנאי הגידול האופטימליים של הג'ינג'ר הינם תחת אור וחצי צל. חשוב להגן על הג'ינג'ר מפני קור מאחר והוא מת בתנאים אלו. הודות לתנאים המקומיים, גידול ג'ינג'ר בישראל הינו אידיאלי אולם יחד עם זאת חשוב להקפיד על התנאים המתאימים. כמו כן, אין צורך להשקות אותו מדי יום אבל חשוב לשמור על שגרה של השקיה לפחות פעמיים בשבוע.

 • מהו הטיפול הרצוי לג'ינג'ר?

בחורף חשוב ביותר לשמור על הג'ינג'ר מפני קור, אבל לא פחות מכך גם בעונות המעבר. הג'ינג'ר יפריח פרחים לקראת אוגוסט אולם חשוב להסיר אותם מאחר ואלו מחלישים את הפקעת עצמה. כמו כן, חלק מן התחזוקה השוטפת כוללת גיזום של ענפים חלשים וחולים, ניקוז נכון של הקרקע, גיזום משמעותי יותר לקראת החורף ותנאי אור מספקים.

 • כיצד משתמשים בג'ינג'ר?

השימוש בג'ינג'ר הינו למעשה בחלק של הפקעת. מוציאים את הפקעת מתוך האדמה ומשתמשים רק בחצי ממנה. ניתן לאכול את החצי, לשמר אותו או להקפיא אותו ואילו את החצי השני יש להחזיר לאדמה על מנת שימשיך לצמוח. כך, מבטיחים גידול ג'ינג'ר בישראל, בבית הפרטי, מבלי לקנות בכל פעם ג'ינג'ר מחדש בחנות הירקות, תוך אספקה מתמדת, איכות גבוהה וללא הוספה של חומרים כימיים שונים!

הצלחתם? יש לכם שאלות? כתבו לנו כאן או בפייסבוק של דרור ישראל גינון!

14 תגובות בנושא “גידול ג'ינג'ר בישראל

 1. היי דרור
  כתבה מעולה ולי במיוחד שמה קץ לחיפוש של שנים ומיד אסביר, לפני מספר שנים שהיתי בקמרון במערב אפריקה ובגינתי שתלנו פקעות של ציפור גן עדן מסוגים שונים, לימים הכל פרח וגיליתי גן עדן של ממש( לא ציפור גן עדן שנפוץ הארץ). בין כל הפרחים היה פרח מאוד יפה ומיוחד שדמה לשושנת חרסינה שהיה לי ברור שאקח איתי לארץ כשאעזוב וכך היה. חפרתי והוצאתי גוש של פקעות עם האדמה ושתלתי בגינתי, וכעבור זמן באמת ה״שושנה״ הורודה פרחה ולא היה מאושר ממני,לצערי הצמח ״ מת״ ומאז אני מחפשת את הצמח שלא ידעתי את שמו בכל אתר, גנן , משתלה וכו… עד שהגעתי לאתר שלך ולהפתעתי ראיתי את הפרח האבוד והוא כמה פשוט ?!ג׳ינג׳ר!!! בשבילי תמיד זה יהיה ״ שושנת חרסינה״ , אין מאושר ממני שסוף, סוף בזכותך יחזור לגינתי הצמח האבוד . מחר אני הולכת לרכוש בסופר את כל הג׳ינג׳ר שאמצא
  תודה ענקית וכמובן שאמשיך לבקר בפייסבוק ובאתר

  1. היי הרצל,

   ג'ינג'ר לא אוהב קור קיצוני ואדמה רווית מים. אתה גר בישראל? אז סה"כ עם החורף שיש פה ברוב אזורי הארץ אפשר לשתול ג'ינג'ר גם עכשיו בחורף.
   הרי ברוב האזורים בישראל אין קור חזק ורוב החורף גם גשם לא יורד יותר מדי. שים לב שיש ניקוז לאדמה של הצמח, למשל שים אותו בעציץ מגובהה עם חור ניקוז. גי'נגר צריך להיות באדמה לחה אבל לא רטובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *