דרור ישראל עונה על שאלות #3

דרור ישראל עונה על שאלות הגולשים בפעם השלישית:

אז מה עניין אתכם הפעם? נמלים אדומות, כושר בעזרת מכסחת דשא וסרטונים ויראליים על גינון.

 

ש: גיליתי בגינה נמלים אדומות. מה זה ומאיפה הן הגיעו?

ת: הנמלים האדומות הן מזן נמלת האש. נמלים די קטנות, מהירות ושעקיצתן כואבת והן מזיקות מאד לצומח. מקור הנמלה הוא מדרום אמריקה ולכן היא מחפשת תנאים טרופיים של חום ולחות. לצערנו, משתלות וחממות מספקות להן תנאים מושלמים והן פורחות שם. לכן, בקניית שתילים או עציצים ממשתלה או חממה, הביטו היטב בתחתית העציץ וכן במערכת השורשים של העציץ וחפשו נמלים. במידה וראיתן נמלים – מומלץ לא לקנות שתילים לעת עתה מאותה משתלה או חממה עד שהם יטפלו בבעיה אצלם.

 

ש: ראיתי סרטון ליצירת פרי חדש ה-"קיווי בננה". זה אמיתי? איך עושים את זה?

ת: הכוונה היא כמובן לסרטון הוויראלי הבא:

הסרטון מציג שתילה של בננה בסמוך לקיווי באופן שמצמיח עטיפת בננה במילוי קיווי. לצערי, אין אמת בסרטון, רק המון כשרון של עורך הוידאו. מה שנקרא, אל תאמינו לכל מה שאתם רואים באינטרנט.

 

ש: יש לי חלקת דשא. האם מומלץ לקנות מכסחת דשא ידנית או חשמלית?

ת: קודם כל, סחתיין על ההכרה בחשיבות טיפוח הדשא. לא פעם אחת באתי לגינה של לקוח חדש וראיתי דשא צומח פרא. זה לא מחזה יפה. לגזום דשא, גם אם זה משטח קטן, זו עבודה קשה בלי הכלים המתאימים ולכן הרבה אנשים מזניחים את זה.

ברור שמכסחת דשא חשמלית, כמו שרואים בסרטים האמריקאיים, היא הכי נוחה והכי מהירה. מצד שני, מכונה כזו היא השקעה כספית משמעותית וחלק מהדגמים תופסים הרבה מקום בגינה. בשביל ריבוע דשא בחצר, זו לא קנייה משתלמת. לכן, למי שאין מגרש גולף בגינה, אני ממליץ לקנות מכונת כיסוח דשא ידנית. המחיר שלה זול, היא יותר קטנה ואפשר למצוא דגמים קלים ותפעול ומאד קלים מבחינת משקל. בעייני, היתרון המרכזי של מכסחת דשא ידנית הוא הספורט! הפעולה של הדחיפה היא ספורט מעולה לידיים וגם לשיפור סיבולת לב ריאה!

 

דרור ישראל לוגו ארוך

עד כאן הפינה שלנו "דרור ישראל עונה על שאלות", בקרוב הפינה הבאה – תמשיכו לשלוח אליי שאלות בפייסבוק ובדף "צור קשר" באתר!

בינתיים, אל תשכחו להכין את הגינה לקיץ! למי מכם שיש בריכה – איזה כיף, אין כמו טבילה בבריכה נעימה בחום הקיצי שעוד מעט יבוא עלינו לטובה! זה הזמן לנקות אותה, למלא במים ואולי אפילו תשקלו לעבור לבריכה אקולוגית שמנקה את עצמה ככה שהכנת הבריכה לקיץ תהפוך לכם להרבה יותר קלה וכיפית!

אני מזמין אתכם לעיין במאמרים שלי על בריכות בגינה פה

וגם מוזמנים להציץ במאמרים הקודמים בסדרת דרור ישראל עונה על שאלות – פעם ראשונה, פעם שנייה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *