טיפול בסחלב - דרור ישראל גינון

דרור ישראל מספר על טיפול בסחלב

 

הסחלב נחשב לאחד הצמחים היפים בעולם ותרבויות רבות מתייחסות אליו בחרדת קודש. בין הסחלבים הנפוצים ביותר בישראל ניתן להזכיר את הסחלב הריחני, סחלב השקיק, סחלב סורי, סחלב הביצות ועוד. חשוב לציין כי נהוג לגדל את הסחלבים כפרחי נוי וזאת עקב החן הרב שלהם.

הסחלבים נחשבים לצמחים המורכבים ביותר בעולם הצומח כאשר אפשרויות ההכלאה שלהם לצורכי נוי הם כמעט אינסופיים. כך אנחנו יכולים לראות סחלבים במגוון עצום של צבעים וצורות דבר המקנה עוד יותר יוקרה לסחלבים השונים.

טיפול בסחלב – טיפים שווים זהב מפי דרור ישראל

טיפול בסחלב מחייב להקפיד על מספר דברים וזאת בכדי להבטיח כי הסחלב יפרח. אך אל דאגה הטיפול בסחלב אינו כה מסובך ואתם יכולים ללמוד אותו ולהבטיח כי הסחלב שלכם יפרח למשך זמן רב. רוב הסחלבים פורחים לקראת האביב ופריחתם נמשכת בין שלושה חודשים לחצי שנה. בטיפול נכון ניתן להבטיח כי הסחלב יפרח גם עונה נוספת.

השקיה – חשוב להבין כי השקיית הסחלבים נגזרת באופן ישיר מגודל הסחלב ומסוגו. עם זאת, ניתן לקבוע כי יש להשקות סחלב כל חמישה עד שבעה ימים בקיץ וכל שמונה עד עשרה ימים בחורף. שימו לב הסחלבים רגישים מאוד למים ועליכם לקחת בחשבון כי עודף מים מסוכן לא פחות מאשר התייבשות.
השקיית סחלבים - דרור ישראל גינון

תאורה – אור הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר כאשר אנחנו עוסקים בסחלבים. טיפול בסחלב מחייב התאמה מוחלטת של חשיפה לאור ועליכם לזכור זאת. בכדי לדעת האם האור שאתם נותנים לסחלב הוא מספיק בחנו את צבע העלים של הסחלב כאשר צבע ירוק בהיר משמעו כי החשיפה היא כמו שצריך.
תאורה נכונה לסחלבים - דרור ישראל גינון

דישון – טיפול בסחלב מחייב גם דישון איכותי. חשוב להבין כי הדישון צריך לחקות את המצב בטבע ולאפשר לסחלב להתפתח ולפרוח. על הדישון לתמוך בשורשים ולהוות קרקע פורייה לצמיחתו של הסחלב.
דישון נכון לצמח הסחלב - דרור ישראל גינון

טמפרטורה – הסחלבים רגילים לסביבה טרופית ועל כן טמפרטורה של 20-30 מעלות היא האופטימלית. ברגע שתעניקו לסחלבים סביבה תומכת הרי שאתם תופתעו לראות אילו צמחים יפים אלו וכיצד הם מותירים חותם אמתי.
טמפרטורה מומלצת לסחלב - דרור ישראל גינון

טיפול בסחלב לאחר הפריחה

אחד הדברים המרגשים ביותר הוא לראות את הסחלב פורח עונה לאחר עונה, אך בכדי לעשות זאת אנחנו חייבים לטפח את הסחלב ולטפל בו בהתאם. טיפול בסחלב לאחר פריחתו מחייב לקטום את הגבעול לאחר שהפרחים נשרו והגבעול מצהיב.. לצד זאת כדאי לכם בחודשי החורף להוציא את הסחלב למשך מספר שבועות אל הקור וזאת מכיוון שתהליך זה חשוב לצמיחתו המחודשת של הסחלב.

אבחון וטיפול בסחלב חולה

טיפול בסחלב מחייב התייחסות גם לשאלה מה עושים אם הוא חולה וכיצד נדע כי הוא חולה? הראי למצבו של הסחלב מצוי בעליו. אם העלים ירוקים אזי הסחלב בריא אך אם מופיעות נקודות על העלים הרי שהסחלב חולה ויש להשתמש בתרחיף שניתן לקנות בכל משתלה בכדי לטפל בסחלב ולהבריא אותו.

טווח מחירים של סחלבים

מחיר הסחלב יכול לנוע בין 60 שקלים ועד 300 שקלים, הכול תלוי בגודל שלו ובסוגו, אך היופי של הסחלב גורם לכך שהמחיר מתגמד והינו משתלם ביותר.

שתילת הסחלב

רוב הסחלבים מתאימים לשתילה בעציצים ולא בגינות. כמובן שהעציץ צריך להתאים לגודל הסחלב ולהכיל את כמון הדישון הרצויה בכדי להבטיח כי העציץ יגדל כמו שצריך.

סוגי מזיקים קיימים לסחלבים

המזיקים הנפוצים ביותר לסחלבים הם בקטריות מסוגים שונים. לרוב הבקטריות יופיעו על העלים ודרך הטיפול בסחלב נגוע היא באמצעות גיזום העלה ומריחת משחות מיוחדות על הסחלב. את המשחות ניתן להשיג בכל משתלה המוכרת סחלבים. אם יש לכם מספר סחלבים כדאי להרחיק סחלב נגוע מהן וזאת בכדי לשמור על שאר הסחלבים.

מטפחים עציץ סחלב בעצמכם? שלחו לי תמונות וטיפים למייל Drorisrael1982@gmail.com

שלכם , דרור ישראל גינון וטבע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *