גינון – עבודה למקצוענים או שאפשר לבד? וצריך קורס גינון?

דרור ישראל על ידע בגינון, גינון מקצועי וגינון כתחביב והאם כדאי לקחת קורס גינון:

אנשים רבים נהנים לעבוד בגינה ומספרים שהעבודה מרגיעה אותם ומחברת אותם לטבע. בעלי בתים ששואפים להקים גינה צריכים להכיר את השלבים של הקמתה- ראשית, עליהם להחליט מהו התקציב שלהם- בצורה זו יהיה ניתן לחסוך כספים. לאחר מכן יש לבחור את החיפוי לאדמה אשר יכול להיות מדשאה, דק דשא סינטטי שיחסוך תחזוקה וכו' וכמובן שיש לבחור את הצמחים אשר יכולים להיות- פרחים, שיחים, עצים ועצי פרי. כמו כן, יש להתקין מערכת השקיה ועוד.

אם רוצים לעצב את הגינה ולטפל בה כמו שצריך יש לעבוד קשה ולרכוש מיומנות משום שיש הרבה דברים שצריך לדעת וצריך להתמיד בעבודה ולנהוג בסבלנות. כדי ללמוד טוב ומהר חלק בוחרים לקחת קורס גינון או סדנא.

לגנן עם הפייסבוק

אם אתם מעוניינים לטפח עציצים יפים במרפסת או להקים גינה יפה תוכלו להיעזר בקבוצות בפייסבוק. כיום, ניתן למצוא מגוון קבוצות שעוסקות בתחומים שונים. בקבוצות הגינון תוכלו לקבל מידע רב מגננים מנוסים שעבור קורס גינון או למדו מאחרים בפייסבוק כמוכם – תוכלו לשאול שאלות כמו למשל: "האם יש צמחים שיכולים לאגור נוזלים ולשרוד גם בימים חמים מאוד?", "אילו פרחים כדאי לשתול באדנית בעונת הסתיו?", "איפה אפשר למצוא אדניות יפות במחירים הוגנים?", "איך מתקינים טפטפת והאם יש כמה סוגים של טפטפות?" ועוד. כמו כן, תוכלו ללמוד רבות מפוסטים ומתשובות שניתנות לחברי הקבוצה. עם חלוף הזמן תוכלו גם אתם להתחיל להשיב לשאלות ואולי תכירו חברים חדשים שחולקים אתכם את האהבה לגינון.

לרכוש ידע ולעבוד קשה

במידה ואתם מתכננים לטפח גינה ענקית תצטרכו לעבוד הרבה שכן מדובר על עבודה שאינה נגמרת וצריכה להתבצע בכל עונות השנה. כמובן שיש דרכים להקל על העבודה כמו למשל- להשתמש בטפטפות איכותיות, לשתול צמחים מועדפים כמו למשל: לוונדר, אורנית לוהבת (צמח מטפס), הדס ועוד ובמידה ואתם אוהבים ורדים להעדיף את ורד הכלב וורד צידוני. אלו הן רק חלק מהמלצות וקיימים עוד מגוון צמחים מומלצים.

נוסף על כך, חשוב להכיר את הצרכים של כל צמח- לדעת האם מדובר על צמח שדורש שמש מלאה או שמש חלקית, לדעת אילו צמחים רגישים לקור ואילו מתאימים לאקלים חם, לדעת אילו פרחים פורחים בכל עונה (יש פרחים רב שנתיים שחיים כשנה ומעלה ויש צמחים חד שנתיים שיש להם מחזור רבייה יחיד(, להכיר את הצמחים שצריכים צל, לדעת לאיזו כמות מים זקוק כל צמח ועוד. אם אתם מעוניינים להוסיף אבני נוי, בריכה, מפלים או כל אלמנט משמעותי אחר מומלץ עבורכם להיעזר בגנן מקצועי ומנוסה. כמובן שתוכלו לעשות זאת לבד. אם תחליטו לעשות זאת באופן עצמאי, במיוחד לבד ללא מעבר קורס גינון, יהיה עליכם לקחת בחשבון שתצטרכו להשקיע זמן ושסביר להניח שתעשו טעויות במהלך הדרך- כמו כל למידה אחרת שעשויה להיות קשה אך כשמצליחים חשים סיפוק רב.

אולי שווה לקחת קורס גינון או שיעורים פרטיים?

אין ספק כי הקמת גינה דורשת השקעה כספית (אך לא כמו שהייתם משקיעים אם הייתם מזמינים גנן מקצועי) וכי יש להשקיע זמן בתכנונה, אחזקתה וכו'. הקמה וטיפוח גינה הינם תהליך שבמהלכו תלמדו רבות, תתנסו, אולי תעשו טעויות אך בסופו של דבר תיהנו מתחביב נפלא אשר יאפשר לכם להתחבר אל האדמה, לעבוד עם הידיים, להתמקד בעבודה שמנקה את הראש וכמובן- להביט על הגינה הפורחת והיפה ולהתגאות בפרי ידכם.

אם תרצו להעשיר את הידע, לקבל הדרכה ולחסוך זמן בהמשך תוכלו לקחת שיעורים פרטיים בגינון. השיעורים הפרטיים יוכלו להפוך אתכם למקצועיים בתחום הגינון ובמידה ואתם באמת אוהבים ומתחברים לדבר תוכלו להרוויח הרבה.

מה אתם אומרים?

ספרו לי בתגובות – כמה מכם היו מעוניינים בשיעורי קורס גינון?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *