גינון למתחילים 2# – מספר טיפים לתחילת הדרך

הקמתי את העסק דרור ישראל גינון לפני מספר שנים, הייתי אז גנן צעיר ומה שנקרא "ירוק" ביותר ממובן אחד. עם השנים והניסיון צברתי ידע וחוויות אבל אני לא שוכח חסד למי שנתן לי טיפים בהתחלה ועזר לי להתרומם. היום כל האתר שלי מוקדש לטיפים. הפוסט הזה ספציפית מוקדש לטיפים איך להתחיל. אז מתחילים!דרור ישראל כי גינון בטבע שלנו

  • תכנון – תכננו את הגינה מראש, התכנון יכלול את מיקום הגינה, סוג מערכות ההשקיה, רמת החשיפה לאור ולצל, כמות הצמחים, המרחקים בין צמח לצמח וכו'. נסו לשרטט את הפרטים וצלמו כמה תמונות של השטח.
  • בחירת צמחים – קחו את השרטוט והתמונות למשתלה איכותית ובקשו מבעל המקצוע להמליץ לכם על צמחים מתאימים, הציגו בפניו את השרטוט והתמונות והסבירו לו מהו גודל הגינה, מהי כמות השמש והצל שיש במקום וכו'.מערכת השקיה – מומלץ להתקין מערכת השקיה אוטומטית. מערכת זו תחסוך מים, כסף ועבודה רבה משום שהיא "תדע" כמה מים יש לתת לכל צמח וכל כמה זמן יש לבצע את ההשקיה. מערכת ההשקיה תאפשר לכם להיות רגועים גם אם אינכם בבית.
  • הכנת הקרקע – לפני שתילת הצמחים יש לדשן את הקרקע באמצעות חומרי מזון. מומלץ להוסיף קומפוסט ודשנים.
  • בחירת צמחים – בחרו בצמחים שקל לגדל, כמו למשל: סנסיווריה, קקטוס ולבנדר. הסנסיווריה הינו צמח מיוחד שמשפר את האוויר. מומלץ לגדל אותו באזור מוצל ולהשקות לעיתים רחוקות. הסנסן אוירה עמיד ביותר וקל לטפל בו, כמו כן, הוא קיים במגוון צבעים וצורות. הקקטוס דורש אדמה בעלת יכולת מופחתת לאחיזה של מים. כמו כן, הוא צריך אדמה בעלת ניקוז טוב. את הקקטוס יש להשקות בכמות מעטה ואפשר לתת לו דשן. ללבנדר הריחני והמרפא יש לתת אור ישיר, גם הלבנדר חסכוני במים.

 

מומלץ לקבל המלצות וטיפים באתר של דרור ישראל גינון. זכרו שאתם נמצאים רק בתחילת הדרך ושיש לכם עוד הרבה מה ללמוד. תיהנו מהתהליך, למדו לאט ובזהירות ותוך זמן מה תכירו את התורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *