תכנון גינה עם דרור ישראל

בריכה בגינה- כן או לא ואיך?

"דרור ישראל גינון" מציע להקים בריכה בגינה:

הפאנג שוואי אומר שמים מביאים רוגע ואיזון למרחב. אנו מכירים זאת גם על בשרנו – נוסעים לצפון, מגיעים לנחל, משכשכים את הרגליים, נושמים עמוק ונרגעים לצלילי הפכפוך. את הצלילים הללו והרוגע אפשר להביא הביתה דרך בנייה בריכה בגינה.

בהתאם לתקציב, לצרכים ולרצונות, תחילה יש לבחור בין בניית בריכת נוי קטנה לבין בניית בריכת שחייה. בריכת נוי יכולה להיות עם מזרקה או אפילו דגים, עם פלטור טבעי או תעשייתי. באופן דומה, בריכת שחייה יכולה להיות בריכה רגילה עם כלור או בריכה אקולוגית עם צמחיית מים עבותה ויפה. ההבדל המהותי בין בריכת נוי לבריכת שחייה הוא הגדול והנפח.

חיטוי הבריכה

בריכה בגינה אפשר לחטא עם כלור, חמצן פעיל, מלח או באמצעות גידול צמחיית מים נכונה. בבריכה המחוטאת על ידי צמחייה יוצרים איזור צומח אשר מסנן את המים. הסינון נעשה בעזרת חיידקים המתפתחים באופן טבעי בשורשי הצמחים, אלו יוצרים פילטר אקולוגי שגם מסנן מעולה את המים וגם נותן מראה ירוק משגע של גינה על המים בשולי הבריכה.

סינון המים הטבעי עובד נהדר, לקוח סיפר שהוא שולח מדי חודש דגימת מים למעבדה לבדיקת רעלים וחיידקים. הממצאים, באופן קבוע, מראים שהמים נקיים לחלוטין. אין בהם בכלל חיידקים מחוללי מחלות או רעלים (כגון אמוניה, שהיא בעצם שתן וגם כלור). יותר נקי משחייה בנהר הירדן.

על מנת לתחזק בריכה אקולוגית או בריכת נוי, מומלץ להעזר באיש מקצוע. גנן מקצועי יכול לסייע בשמירה על צמחיית המים בבריכה אקולוגית ובטיפוחה. כמו כן, גנן בעל חוש אסתטי מפותח יבחר עבורכם צמחים עם פריחה יפה המשתלבים זה ליד זה בצורה יפה ונעימה לעין המעשירה את המראה ואת החוויה של השהות בבריכה ובגינה כולה.

אם תרצו לנסות לבנות לבד בריכה טבעית או בריכת נוי, אני ממליץ להעזר בסרטונים הבאים. שימו לב שבפרוייקטים של עשה זאת בעצמך של בניית בריכה מומלץ לבנות בריכת נוי. לצורך בניית בריכה גדולה, עדיף לשכור את שירותיו של איש מקצוע מיומן ומנוסה.

הקמת בריכת נוי

סרטון מומלץ למעוניינים להקים בריכת נוי בגינה. ישנם סרטונים רבים המסבירים איך לעשות פרויקט "עשה זאת בעצמך" חביב זה. צפו ב2-3 כדי ללמוד את התחום לפני שתתחילו לתכנן את הגינה שלכם.

הקמת בריכת שחייה

אם בכל זאת תרצו להקים בריכת שחייה עצמאית, הסרטון הבא יסייע לכם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *