גם עציצים צריכים אהבה - דרור ישראל גינון עונה על שאלות

אתם שואלים – דרור ישראל עונה #4

שלום לכל חבריי חובבי וחובבות הגינון. אני מאד נהנה מהפינה הזו באתר והנה היא חוזרת בפעם הרביעית – דרור ישראל עונה על שאלות #4:

ש: באיזה עמוק לשתול זרעי עגבניות שרי בגינה או בעציץ?

ת: עגבניות שרי הן בין הגידולים הקלים ביותר. מספיק לרוקן עגבניית שרי לתוך עציץ קטן בהתחלה, עם אדמה עשירה וטובה ופתחי ניקוז, יחסית קרוב לפני השטח אבל אין חשיבות מיוחדת לעומק מדוייק. בהתחלה חשוב להשקות כל יום. בהמשך להעביר לעציץ גדול יותר ולהשקות לפי הצורך. נשאר רק לחכות בסבלנות. אוטוטו יצאו לכם עגבניות יפיפיות. עכשיו רק אל תשכחו להשקות את הצמח באופן קבוע. כשהצמח גדל גבוהה הוא מתחיל לטפס ומומלץ לתת לו מקל לתמיכה לטפס עליו. כמו כן, מומלץ להוסיף דשן לאדמה פעם בחודשיים.

 

ש: מה זה סוקולנטים ומה עושים איתם?

ת: סוקולנטים הם צמחים בשרניים הדומים לקקטוסים, רובם ללא קוצים. מקור השם בלטינית הוא מהתכונה שלהם – עסיסיים, לא שאני ממליץ לתת ביס בצמח הסוקולנט שלכם. הצמחים האלו מאד לא מפונקים ונראים נפלא בגווני ירוק, אדום וסגול. זה שהופך אותם לחברים מושלמים בעציצים ובגינות שלכם. משקים אותם כפעם בשבוע, שותלים באדמה עשירה וטובה ממשתלה וגוזמים קצת בהתאם לצורך. הסוקולנטים יתפשטו במרחב בהתאם לתנאים.

דוגמאות לסוקולנטים שתוכלו למצוא במשתלות: ניצנית מכבדית, סביון סרפנס, אלווי אמיתי, הוורתית הסירה, פכיוורה, קלנדריניה ומלכת הסוקולנטים – האלוורה!

 

ש: איך לבנות גינה שמדשנת את עצמה?

ת: לשים דשא מצד אחד ועצים נשירים מצד שני! דשן או קומפוסט בעצם מחכים את תהליך הרקבון הטבעי שקורה בטבע. למשל, יערות מדשנים את עצמם דרך נשירת עלים שנופלים לקרקע, נרקבים, מפורקים לחלקיקים שלהם וחוזרים כדשן לתת אנרגיה והזנה לצמחים האחרים. מעגל החיים.

בגינה שלנו נוכל לארגן עלים לדשן איתם ע"י שתילת עצים נשירים. רק חשוב לשים לב לא לשתול עצים שעליהם חומציים מדי ובמקום לתת חיים עוד יהרגו את הגינה שלכם. עצים כאלה הם למשל אורן או אשל הפרקים. עלים של עץ אורן חונקים את האדמה ולא מאפשרים מעצב חמצן.

 

ש: איך להשקות נכון את העציצים?

ת: אנשים רבים משקים עציצים מלמעלה. המים פוגעים בעלים ומחלחלים לאדמה. אנשים אחרים משקים את האדמה ישירות ומרוקנים את כל הבקבוק לנקודה אחת באדמה. שתי הדרכים שגויות. הדרך הנכונה היא להשקות ישירות את האדמה אבל לא בנקודה אחת אלא בעזרת מזלף שמפצל את זרם המים להרבה זרמים קטנים. כך תבטיחו את שלום הצמח ואת שגשוגו המלא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *